Pasirinkite laiko juostą: Pasirinkti

Triuškinantį spurtą surengę „Wolves“ dramatiškai palaužė „Žalgirį“

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) itin dramatišku virto nieko lemti neturėjęs susitikimas.

Jau prieš susitikimą reguliariojo sezono nugalėtojo titulą užsitikrinęs Kauno „Žalgiris“ (25-4) išvykoje 93:97 (26:17, 13:35, 26:25, 28:20) krito prieš Vilniaus „Wolves Twinsbet“ (22-8).

„Žalgiris“ startavo itin efektyviu puolimu, bei netruko pasiekti dviženklę persvarą – 16:6. Keenanas Evansas tuomet išprovokavo pražangą mesdamas iš toli, trimis taškais netrukus pasižymėjo ir Demetre’as Riversas – 24:11. Tolimu šūviu atsakė ir Tre’Shawnas Thurmanas, o kėlinį taikliai vos iš ne aikštės vidurio uždarė Vaidas Kariniauskas – 17:26.

„Žalgiriui“ atsiplėšus dar toliau Rasheedas Sulaimonas pataikė sudėtingą dvitaškį su pražanga, Regimantas Miniotas pridėjo tritaškį (25:35). Čia „vilkai“ nesustojo – Jeffery Tayloras baudų metimais rezultatą išlygino, Arturas Žagaras metimu iš perimetro išvedė šeimininkus į priekį – 38:35. Eigirdo Žukausko tritaškis pratęsė spurtą iki 26:0 (45:35). Teisėjų sprendimais nepatenkintas Andrea Trinchieri gavo techninę pražangą. Svečiai sausrą nutraukė baudų metimais, bet po R. Sulaimono tritaškių atsiliko 39:52.

Ilgoji pertrauka „vilkų“ neišderino – jų pranašumas pasiekė 20 taškų (63:43). Žalgiriečiams kiek priartėjus iš toli dar kartą taikliai dūrė R. Sulaimonas – 72:59. Garrisonas Brooksas nusiėmęs kamuolį puolime driokstelėjo galingu dėjimu – 77:61. Ketvirtis baigėsi „Wolves Twinsbet“ pirmaujant 77:65.

K. Evansas baudų metimais tarp komandų paliko tik šešis taškus – 73:79. Edmondo Sumnerio tritaškis priartino „Žalgirį“ iki vieno metimo, bet tolimu metimu iškart atsakė ir A. Žagaras – 87:82. Rolandas Šmitas netrukus tritaškiu rezultatą lygino, o dar viena latvio bomba išvedė kauniečius į priekį – 93:90. Baudos aikštėleje taškus rado R. Miniotas, baudas sumetė T. Thurmanas (94:93). Šeimininkams apsigynus R. Sulaimonas pataikė tik vieną baudos metimą, tačiau kamuolį atkovojęs Kevarriusas Hayesas šį iškart prarado. Antruoju bandymu „Wolves Twinsbet“ lyderis abukart buvo tikslus – 97:93. „Žalgirį“ pribaigė dar viena klaida.

„Vilkus“ į pergalę vedė R. Sulaimonas – 24 minutės, 27 taškai (4/7 dvitaškių, 4/7 tritaškių, 7/8 baudų metimų), 2 atkovoti ir 2 prarasti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, 2 pražangos ir 24 naudingumo balai.

Tritaškius šeimininkai liejo net 52 procentų tikslumu (15/29) bei rečiau klydo (10:16), o „Žalgiris“ tai kompensuoti bandė laimėta kova dėl kamuolių (39:33).

Tai buvo jau penktasis komandų mūšis šį sezoną. Pirmąją tarpusavio dvikovą „Wolves Twinsbet“ laimėjo 75:64, tačiau savo arenoje kauniečiai atsirevanšavo su kaupu – 79:55. Tuo tarpu Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) ketvirtfinalyje „Žalgiris“ startavo laimėdamas 95:76, o antrasis mačas baigėsi lygiosiomis (82:82).

„Žalgiris“ šiame mače vertėsi be Arno Butkevičiaus, Karolio Lukošiūno ir po traumos grįžusio, tačiau nesunkiai kaklą susižeidusio Tomo Dimšos. Vilniaus klubas neturėjo Christiano Mekowulu.

„Wolves Twinsbet“ tapo pirmuoju reguliarųjį sezoną baigusiu „Betsafe-LKL“ klubu bei finišavo trečiojoje vietoje. Tiek jie, tiek žalgiriečiai savo varžovus sužinos po kitų komandų mačų.

„Wolves Twinsbet“: Rasheedas Sulaimonas 27 (4/7 tritaškių), Arturas Žagaras 16 (3/6 tritaškių), Jeffery Tayloras 14 (9 atk. kam., 4 rez. perd., 4 per. kam.), Regimantas Miniotas (10 atk. kam., 3 per. kam.) ir Tre'Shawnas Thurmanas po 13, Garrisonas Brooksas 5 (5 atk. kam.).

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 19 (1/8 tritaškių, 8 rez. perd., 3 per. kam., 7 išpr. praž.), Edgaras Ulanovas 14 (5 atk. kam., 4 klaidos), Edmondas Sumneris (5 klaidos, 5 pražangos, 3/4 tritaškių) ir Laurynas Birutis (5 atk. kam., 6/7 dvitaškių) po 12, Demetre'as Riversas 11 (3/3 tritaškių), Rolandas Šmitas 10 (6 atk. kam.), Dovydas Giedraitis 7, Kevarriusas Hayesas 6 (8 atk. kam.).